Оздоровлення учасників АТО
УЧАСНИКАМ АТО
У 2017 році змінений порядок організації санаторно-курортного оздоровлення учасників антитерористичної операції (далі – учасників АТО), який здійснюється відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у держаному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200 (далі – Порядок).
Учасники АТО направляються на лікування до санаторно-курортних закладів відповідно до Порядку згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості.
Для одержання санаторно-курортного лікування учасники АТО повинні перебувати на обліку в управлінні з питань праці і соціального захисту населення райдержадміністрації (далі – управління ) за зареєстрованим місцем проживання чи фактичним місцем проживання (для переселених з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції).
Для взяття на облік особа чи її законний представник подає до управління за адресою: вул.. Центральна,154 , смт Чорнобай ( приміщення селищної ради) заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.
Управління безготівково перераховує кошти санаторно-курортним закладам за надані послуги відповідно до укладених договорів про забезпечення путівкою та на підставі акта наданих послуг.
Гранична вартість путівки (ліжко-дня) визначається щороку Мінсоцполітики за пропозицією Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції та за погодженням з Мінфіном.
На сьогодні відповідний наказ Міністерства соціальної політики України від 06.04.2017 року №575 вже прийнято, та установлено у 2017 році граничну вартість путівки (ліжко-дня) за надання послуг із санаторно-курортного лікування деяким категоріям інвалідів, а саме:
- інвалідам війни з числа постраждалих учасників антитерористичної операції, інвалідам загального захворювання та з дитинства – 5250 (291,70) грн. без податку на додану вартість;
- інвалідам з наслідками травм із захворюваннями хребта та спинного мозку – 18217 (520,50) грн. без податку на додану вартість;
- учасникам бойових дій з числа постраждалих учасників антитерористичної операції 6300 (350,00) грн. з податком на додану вартість.
Учасникам АТО, за їх бажанням, можуть надаватися додаткові послуги за рахунок власних коштів чи інших джерел, не заборонених законодавством.
Управління ознайомлює з інформацією про санаторно-курортні заклади учасника АТО, який у десятиденний строк повідомляє про згоду (відмову) на отримання такого лікування.
У разі отримання відмови у прийнятті на санаторно-курортне лікування закладом, обраним учасником АТО, управління інформує про це учасника АТО та пропонує обрати інший заклад.
Управління та учасник АТО укладають договір у трьох примірниках (один - управлінню, другий - санаторно-курортному закладу, третій - учаснику АТО).
Учасник АТО після завершення лікування у санаторно-курортному закладі подає управлінню зворотний талон від путівки або інший документ в установленому порядку.
Управління на підставі акта наданих послуг проводить розрахунки згідно з умовами договору.
Дія цього Порядку не поширюється на осіб, зазначених у Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187, та Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2011 № 446.
УВАГА!
Учасників АТО, які перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікування просимо терміново звернутися до управління з питань праці і соціального захисту населення райдержадміністрації за зареєстрованим місцем проживання чи фактичним місцем проживання (для переселених з тимчасово окупованих території чи районів проведення антитериростичної операції:смт. Чорнобай, вул. Центральна,154 (приміщення селищної ради ( 22547) для визначення санаторію, де він має намір проходити санаторно-курортне лікування.